Obce MAS Bodrog

Streda nad Bodrogom

Streda nad Bodrogom

Streda nad Bodrogom je obec na juhovýchodnom Slovensku, na úpätí Zemplínskych vrchov, v najjužnejšej časti Východoslovenskej nížiny a Trebišovského okresu, ako aj oblasti Medzibodrožia v regióne Zemplín. Významnou dominantou obce je barokový kaštieľ Vécseyovcov, ktorý bol postavený v roku 1 700.

 V súčasnosti v ňom sídli Obecný úrad.  Nachádza sa v príjemnom prostredí, ktorého je súčasťou aj park. Ďalším historickým objektom je barokový kaštieľ Oroszovcov, v ktorom sa po rekonštrukcii zriadil Dom dôchodcov.

Obec je zaujímavá aj z turistického hľadiska nakoľko sa tu nachádza Národná prírodná rezervácia Tajbachránená Krajinná oblasť Latorica. Pri mŕtvom ramene Bodrogu sa nachádza vynovená výhliadková veža z ktorej je možné pozorovať kolóniu vtáctva v ich prirodzenom prostredí. Okolie Stredy nad Bodrogom ponúka cyklistom dobré podmienky s možnosťou dostať sa do Maďarska do obce Pácin.  Za kultúrne pamiatky sa považujú aj tri kostoly v obci: Rímskokatolícky, Gréckokatolícky a Reformovaný.

Stránka obce: http://www.stredanadbodrogom.sk/

Obec Streda nad Bodrogom
Obec Streda nad Bodrogom
Obec Streda nad Bodrogom
Obec Streda nad Bodrogom
Obec Streda nad Bodrogom

V súčasnosti má Miestna akčná skupina BODROG, o. z. 27 členov, z ktorých 11 členov je zo záujmovej skupiny verejného sektora, 5 členov zo záujmovej skupiny podnikateľského sektora a zo zvyšných 11 členov patrí do záujmovej skupiny občianskeho sektora .